В Україні з’явилися перші мобільні аптеки

Без рубрики

Проєкт має розв’язати питання доступності ліків в селах. Крім цього, в період воєнного стану, мобільні аптеки зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій. Перша така мобільна аптека розпочала свою роботу у Харківській області. Маршрут транспортних засобів, які будуть доставляти ліки у села та селища, де немає аптек, налічує 80 населених пунктів.

Пацієнти отримуватимуть інформацію щодо прибуття мобільної аптеки від сімейного лікаря або місцевої влади. Маршрут будуватиметься відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням безпекової ситуації у регіоні. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Мобільна аптека – це фактично аптека на колесах, яка рухається за заздалегідь складеним маршрутом. Транспортний засіб мобільної аптеки буде містити на зовнішніх поверхнях напис “мобільний аптечний пункт” та інформацію про приналежність до певної аптеки, аптечної мережі чи інших суб’єктів, які мають відповідні ліцензії. У транспортному засобі повинен бути касовий апарат, холодильне обладнання, контроль температури та вологості повітря.

Мобільні аптеки можуть відпускати як лікарські засоби за рецептом, так і безрецептурні. Асортимент медикаментів визначатиме ліцензіат. Усі рецептурні препарати відпускають лише за паперовим чи електронним рецептом. Зверніть увагу, що в мобільних аптеках заборонено продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Крім того, мобільні аптеки працюватимуть у вигляді транспортного засобу та виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.