В Україні виведуть із обігу старі 5, 10, 20 та 100 грн: як виглядають і як розпізнати підробку

Без рубрики

В Україні вже за кілька днів – з 1 січня 2023 року – почнуть поступово виводити з обігу застарілі паперові купюри 5, 10, 20 та 100 грн зразків 2003-2007 років. Частину з них замінять новими банкнотами, а частину – монетами. Спеціально обмінювати гривні українцям не доведеться. Про це повідомив Національний банк України (НБУ). Так, у звернення надійдуть оновлені банкноти та монети:

  • номінал 5 та 10 грн – монети зразка 2018 року;
  • номінал 20 та 100 грн – банкноти нового покоління.

З 1 січня банки почнуть поступово вилучати старі “п’ятірки”, “десятки”, “двадцятки” та “сотні”. Такі купюри зі своїх кас фінустанови складатимуть у НБУ для утилізації, а Нацбанк у свою чергу поповнюватиме каси банків новими монетами та банкнотами.

“Такі банкноти залишаються дійсними платіжними коштами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно спеціально обмінювати”, – підкреслили в НБУ.

Як розпізнати фальшиві гривні

Шахраї навчилися практично ідентично повторювати справжні купюри, проте є кілька відмінностей. Насамперед, щоб розпізнати фальшиву купюру, варто звертати увагу на рельєфність зображень лицьового боку та якість паперу. Також необхідно оглянути банкноту, розмістивши її проти світла. При цьому банкноту слід уважно оглянути на наявність водяного знаказахисної стрічки та наскрізних елементів, які можуть поєднуватися, доповнювати один одного.

Під час огляду також варто звернути увагу на колірну гаму – фарби повинні змінювати колір, якщо розглядати гроші під різними кутами. Справжні гроші повинні мати частково введену в товщу паперу полімерну захисну стрічку, яка має бути темно-сірого кольору у банкнотах номіналом 100 гривень та коричневого у банкнотах номіналом 500 гривень зразка 2014 року.

При розгляді банкноти під гострим кутом проти світла має бути видно латентне зображення номіналу. Кожна банкнота містить мікротексти, якщо вони не читаються, або ж якість друку погана, це одна з ознак того, що це фальшиві гроші.

Втім, тим, хто має справу з грошима, варто придбати спеціальну техніку, яка допоможе виявити підробку. Якщо у вас виявилися фальшиві гроші, слід негайно викликати поліцію і повідомити всі обставини отримання купюр.

Джерело: obozrevatel.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.