В Україні повернуть акцизи на бензин та дизель

Без рубрики

В Україні готуються повернути акцизи на бензин та дизель, які імпортери не платять із березня. Передбачається, що нові акцизи будуть удвічі нижчими, ніж довоєнні, а також у рази нижчими, ніж у країнах ЄС. Водночас у Кабміні впевнені, що на заправках пальне майже не подорожчає, проте з’являться гроші на ремонт доріг і мостів. Так, ставки акцизу на бензин та дизель пропонують встановити на рівні 100 євро за 1000 літрів. До повномасштабного вторгнення ставки на бензин і дизель становили 213,5 і 139,5 євро відповідно, тобто майже вдвічі і в півтора раза більше, повідомило Міністерство інфраструктури. До того ж пільговий податок на додану вартість (ПДВ) на пальне збережеться на рівні 7%. До березня цього року діяла ставка 20% ПДВ.

“Пропоновані ставки нижчі за ті, які обов’язкові для країн членів ЄС. Наприклад, у Німеччині ставка акцизу на бензин становить 654,5 євро, Польщі – 276,8 євро, Румунії – 373,3 євро, а в Словаччині – 555 євро”, – додали у відомстві.

У Мінінфраструктури вважають, що ситуація на ринку пального в Україні стабілізувалася, бізнес та державний сектор отримали можливість укладати з постачальниками пального довгострокові контракти. А тому повернення акцизів не має суттєво вплинути на вартість бензину та дизеля на АЗС.

“Скасування акцизу було вимушеним і своєчасним рішенням, яке серед іншого допомогло стабілізувати ситуацію на ринку пального. Зараз гравці ринку адаптувалися і ми можемо повернутися до нормального функціонування фіскальних інструментів…. Акциз, хоч і в урізаному вигляді, дозволить провести мінімальні ремонти, передусім мостів, і покращить ліквідність усієї фінансової системи держави”, – прокоментував глава відомства Олександр Кубраков.

Источник: news.obozrevatel.com

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.