В Україні можуть з’явитися нові державні свята

Без рубрики

Зробити 7 січня робочим днем, а 25 грудня – вихідним, перейменувати кілька свят та запровадити нові пропонує голова комітету Верховної Ради з питань соцполітики Галина Третьякова. Відповідний законопроєкт 9009-3 уже опублікували на сайті Верхвоної Ради. Його мета, як йдеться в пояснювальній записці, «встановлення українських свят та усунення спадщини колоніального минулого у культурному житті».

Нардепка від «Слуги народу» пропонує, зокрема, 1 січня, 25 грудня та Великдень зробити вихідними, а ось 7 січня, 9 травня та 8 березня – робочими днями. Окрім того 8 березня радить задля дотримання гендерної нейтральності перейменувати на «День весни», а 1 травня – на «День подяки праці».

Також нардепка вважає за доцільне запровадити в Україні нові свята й вихідні:

  • 6 червня – «День цвітіння української вишні», як символ рідної землі та України,
  • 10 листопада – «День поваги до віку» з метою розвитку в суспільстві почуття шани та прихильного ставлення до усіх вікових категорій населення.

Депутатка також пропонує парламенту запровадити 21 вересня свято й вихідний на честь перемоги у війні з РФ ще до її закінчення. Назвати його  хоче «Днем миру».

Нагадаємо, парламентарі також пропонують встановити 25 лютого «Днем української жінки» та зробити вихідний, 9 березня визначити як Шевченків день, а за Днем матері офіційно закріпити другу неділю травня.

Джерело: vsim.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.