Українцям готують зміну механізму виплати субсидій: гроші даватимуть “заднім числом“

Без рубрики

В Україні хочуть змінити механізм виплати житлових субсидій. Головні зміни – повна монетизація субсидії та її виплата після того, як клієнт розрахувався за комуналку. Такий механізм може бути небезпечним для найбільш незахищених громадян. Про зміни, які влада готує у механізмі виплати субсидій, розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

Наразі субсидію одразу враховують у рахунках за комуналку. Проте, якщо влада втілить заплановані нововведення, то механізм оплати за комуналку та виплата субсидії зміниться. Номінально все залишиться як було. Розмір призначеної субсидії не повинен змінитися, якщо всі умови для призначення залишилися незмінними. А ось черговість виплат може бути іншою. І це матиме для когось дуже велике, а для когось і вирішальне значення. Влада має намір змінити порядок розрахунку за субсидіями. Спочатку людина має повністю розрахуватись за отримані комунальні послуги. А лише потім їй компенсують витрати на суму субсидії.

“Зрештою це рішення держави – допомагати громадянам, які не можуть платити справедливу ціну, але це не автоматично дешева ціна для всіх”, – пояснив позицію влади Ростислав Шурма.

При цьому влада або до кінця не усвідомлює, або свідомо нехтує тим фактом, що багато українців вже вкрай зубожіли, і люди просто не мають вільної суми грошей, аби повністю сплатити всю комуналку. Тому за такої схеми багато хто буде змушений зовсім відмовитися від платежів. А це неминуче призведе до того, що їм скасують виплату субсидії. Тобто найменш захищені громадяни можуть залишитися без будь-якої підтримки держави.

Ще один ризик, який закладено в такій схемі розрахунків – несвоєчасне повернення грошей за субсидіями. Оскільки сьогодні Україна залежить від фінансової допомоги міжнародних партнерів, то розраховувати на ритмічність надходження цих грошей було би надто самовпевнено. А отже, у держави можуть виникнути борги перед громадянами з повернення субсидій, що також може призвести до загострення кризи неплатежів.

Джерело: biz.today.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.