Україна починає офіційні перемовини щодо відкриття авіапростору

Без рубрики

Україна починає офіційні перемовини з європейським та американським авіарегуляторами щодо можливості відновлення міжнародних авіарейсів в період воєнного стану. Про це розповів віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв’ю РБК.

“Неможливо здійснювати міжнародні авіаперельоти без погодження двох регуляторів – європейського та американського – так це працює. Українська сторона вже передає регуляторам своє бачення, як буде ринок працювати в умовах воєнного стану, свою оцінку ризиків, підходи, алгоритми”, – зазначив чиновник.

Кубраков зауважив, що прикладів країн, де працюють аеропорти та куди в будь-який момент можуть прилітати дрони або ракети, у світі небагато. Найуспішнішим з них є Ізраїль. Відтак українська сторона багато часу проводила і проводить консультації з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю. 

“Не хочу ніякі терміни проговорювати, але зараз ми вже будемо передавати офіційно наше бачення регуляторам і ми вступаємо з ними в офіційні перемовини”, – додав віцепрем’єр.

Про те, які летовища можуть бути відкриті міністр поки не говорить. На рівні планів є різні сценарії, українській стороні важливо почути перший офіційний зворотній зв’язок від регуляторів, – пояснив Кубраков. За його словами, є європейські авіакомпанії, які дуже цікавляться відкриттям авіапростору України, зокрема, Ryanair. Так само ведуться перемовини з трьома українськими авіакомпаніями.

“І вони теж підтверджують, звичайно, що вони хочуть літати тут, це їхні базові аеропорти, їхня базова країна”, – додав міністр.

Що стосується довоєнних планів створення українського авіаційного національного оператора, то віцепрем’єр зазначив, що зараз це точно не є головним пріоритетом. До цього питання треба буде повернутися після війни.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.