У Раді пропонують запровадити в Україні нове свято

Без рубрики

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про створення в Україні нового свята — Дня подяки. Його пропонують відзначати 22 жовтня. Про це йдеться у картці законопроєкту №9574.

У пояснювальній записці зазначається, метою є «формування в українському суспільстві та закріплення на загальнонаціональному рівні такої важливої позитивної риси як вдячність і, відповідно, традиції висловлювати вдячність усім, хто на це заслуговує»

Автор ініціативи — депутат Георгій Мазурашу від «Слуги Народу» — вважає, що відзначати таке свято варто 22 жовтня, бо у світі цього дня відзначають День змін на краще. А ще, на думку депутата, «осіння пора, багата урожаєм овочів та фруктів», сприятиме тому, щоб святкувати цей день за родинним столом.

«Ухвалення [законопроєкту] дозволить підняти рівень вдячності як важливої позитивної риси громадянського суспільства, закріпити її на загальнонаціональному рівні, що позитивно вплине на зміцнення національної єдності в Україні», — резюмується в пояснювальній записці.

Що таке День подяки?

У Сполучених Штатах і Канаді День подяки є всенародним державним святом. У цей день відзначають перший урожай, який зібрали пілігрими 1621 року після голодної зими в Новому Світі. Тоді губернатор пілігримів проголосив День подяки Богові за те, що він допоміг їм пережити сувору зиму. День подяки заведено святкувати в родинному колі. Родичі й друзі з’їжджаються зі всієї країни за спільний стіл із традиційними стравами, обов’язковою з-поміж яких є фарширована індичка.

У Кореї відзначають Чхусок — свято врожаю та сім’ї. У Японії з давніх-давен відзначається День подяки за працю і вшанування праці один одного. У Нідерландах та Швейцарії святкування проходить у змаганнях за найбільший вирощений гарбуз. В Індії це свято відзначається в багатьох штатах, але найкраще дотримуються цієї традиції християни в Гоа.

А от в Україні в давнину слов’яни відзначали свято жнив, Обжинки, яке святкували по закінченню збору врожаю. Але традиція з роками загубилась.

Джерело: “Громадське”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

5 thoughts on “У Раді пропонують запровадити в Україні нове свято

 1. Может лучше з/п и уровень жизни, как в США , а потом День благодарения?
  Самое то , что сегодня нужно воюющей
  стране. Господи,пошли ума депутатам!

  1. В депутатів є розум раз їм вдалося вас так жорстоко намахати.Боже,пошли розум виборцю і нагадай ,що Україна не росія,не америка,ні сраїль.Пануйте в своїй хаті!Южне обрало зелену падлу злодія васильківського який вже виїхав в ісраєль,бо він до виборів був ворогом.Вкрав українську землі і спочиває вдома.доки вас знищать.Тоді приїде.Осліпли,оглухли!Своїми руцями найгірших,зальотних,огидних смердячих трутнів.Чого вартий був такий,самий смердюк пресман.Схаменіться,бо лихо вам буде.Хоча воно вже є – напасли своїм узкімязиком та узькім міром окупації,якої нема вже 32 роки.А раби все ходять в ярмі і їм мало.

   1. Если васильковский там , почему кушниры ТУТ , они ему прислуживали ,есть фото ивидео , причем оба кушнира

 2. Это как президент за одну минуту сказал спасибо 47 раз. Так что ли благодарить?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.