Тарифи, субсидії, соцвиплати та пенсії: які зміни чекають з 1 травня

Без рубрики

У травні уряд залишив тарифи для населення без змін, а що стосується субсидії, то її можуть позбавити деяких українців. Також виплати до 5 травня перенесли, як і отримання пенсійних виплат після перерахунку. Зміниться з 1 травня й форми заяв для реєстрації в ЄДР.

Тарифи у травні

Електроенергія. У травні тариф на електроенергію для побутових споживачів залишиться без змін. Тож українці й надалі сплачуватимуть 1,44 та 1,68 гривні за кіловат-годин в залежності від обсягу спожитих кіловатів. Однак зауважимо, що тариф може зрости влітку, адже НКРЕКП планували переглянути вартість кіловат-годин ще у травні. Голова відомства Костянтин Ущаповський зазначав, що підвищення тарифів на електроенергію пов’язане із великою вартістю відновлення енергетичної інфраструктури.

Костянтин Ущаповський, голова Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг: “Розглядається декілька варіантів встановлення нових тарифів на електроенергію. Серед варіантів є такі: 2,40 гривень та 2,80 гривень за кіловат-годин. Головним тут є завдання забезпечити захист вразливих категорій споживачів, розробивши відповідні програми цільового соціального захисту”.

Водопостачання. Тарифи з водопостачання та водовідведення у травні залишаться також без змін. Спочатку НКРЕКП повідомила, що планує підвищення у два етапи: у квітні та червні, однак квітневе підвищення так і не відбулось. У НКРЕКП зазначили, що встановлення нових тарифів відповідальний та складний процес, який потребує врахування низки чинників. Також додамо, що вартість кубометра води різниться в залежності від регіону та оператора постачання. Ціни залежать також від:

 • джерел водопостачання;
 • віддаленості джерела від споживачів;
 • якості води у джерелі водопостачання;
 • застосованої технології очищення;
 • обсягу реалізації послуг;
 • стану основних фондів;
 • розгалуженості комунікацій та багатьох інших факторів.

Тарифи на газ для побутових споживачів. Дані наведені у гривнях за кубометр газу.

Субсидії платитимуть не всім

У квітні закінчився опалювальний сезон під час якого в середньому українці отримували 1 600 гривень. Однак тепер виплата буде меншою. Також тих, хто має борги за комунальні платежі можуть позбавити субсидії. Це стосується тих хто :

 • може витрачати на комунальні платежі без урахування опалення близько 20% свого доходу;
 • має прострочену заборгованість більш як три місяці, термін позовної давності якої не минув;
 • заборгував за комунальні послуги від 680 гривень;
 • здійснив покупку на суму від 50 тисяч гривень.

Пенсійні виплати

У квітні працюючим пенсіонерам перерахували пенсійні виплати, однак їх українці отримають лише у червні. Виплати надійдуть разом за декілька місяців. Квітневий перерахунок пенсійних виплат стосувався:

 • працюючих пенсіонерів, які мають не менше 35 років стажу та виплату щонайменше 7 000 гривень;
 • працюючі пенсіонери станом на 1 березня отримали право на перерахунок, отримавши 24 місяці стажу;
 • тих, у кого з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло два роки.

Соціальні виплати

Щорічна допомога до 5 травня. Ветерани війни та жертви нацистських переслідувань щорічно отримували грошову допомогу до 5 травня. Проте цьогоріч нардепи підтримали закон №7295, який переніс дату виплат на 24 серпня. Згідно з даними Мінсоцполітики, у 2023 році населення в рамках вище згаданої допомоги може розраховувати на такі виплати:

 • особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів та інших місць примусового тримання визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 4 421 гривня; II групи ‒ 3 906 гривень; III групи ‒ 3 391 гривня;
 • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 491 гривня;
 • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4 421 гривня;
 • членам сімей загиблих померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України – 966 гривень;
 • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Виплати для ВПО

Населення яке виїхало з зони можливих бойових дій, активних бойових дій та тимчасово окупованих територій Росією, можуть у травні розраховувати на соціальні виплати від держави як ВПО. З детальним переліком таких територій можна ознайомитись, натиснувши тут. Внутрішньо переміщеним особам можуть розраховувати на 2 тисячі гривень на особу та по 3 тисячі гривень на дітей та осіб з інвалідністю.

Нові форми заяв для реєстрації в ЄДР

З 1 травня для реєстрації в ЄДР потрібно буде подавати нові форми заяв, оскільки набирає чинності наказ Мін’юсту, що змінює процедури держреєстрації юросіб та ФОПі. Зокрема зміняться форми заяв для реєстрації в ЄДР. У відомстві зазначили, що мета змін – удосконалення процедури держреєстрації юросіб та ФОПів.

Тож подання заяв відповідно до оновлених форм в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника ПДВ та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час державної реєстрації змін до відомостей про ЮО/ФОП, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, шляхом заповнення відповідних сторінок заяв, буде здійснюватися з дня розміщення відповідного оголошення на сайті Мін’юсту.

Джерело: “24 канал”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.