ПриватБанк та Ощадбанк видаватимуть українцям доступні іпотеки на житло: де і як подати заявку

Без рубрики

В Україні з 1 жовтня стартувала програма “Доступна іпотека”. Подати заявку на іпотечне житло під 3% річних певні категорії населення можуть за допомогою послуги “єОселя” на порталі “Дія”. На сьогоднішній день до програми доступного житла приєдналися такі банки:

  • Ощадбанк
  • ПриватБанк
  • Укргазбанк
  • Скай банк
  • Глобус Банк

Завдяки рішенню уряду, силовики, ветерани, внутрішньо переміщені особи, медики та педагоги можу стати власниками нового житла, взявши іпотеку з мінімальним початковим внеском 30%. Термін дії іпотеки – 20 років. Базова вимога банку при кредитуванні фізичних осіб – наявність стабільного джерела доходу у позичальника та термін працевлаштування, як правило, від 6 місяців. Вже з 2023 року скористатися умовами пільгової програми кредитування матимуть змогу й інші категорії громадян.

Наразі програма працює у тестовому режимі, а у другій половині жовтня готується масовий запуск. Подати заявку на іпотеку можна після реєстрації в особистому кабінеті на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису “Дія. Підпис” або BankID. Потім потрібно вибрати послугу “єОселя”. Виберіть категорію заявника, до якої ви належите за місцем працевлаштування. Претендувати на отримання іпотеки можуть лише громадяни України, які належать до однієї із категорій, визначених у п. 3 Постанови Кабінету Міністрів № 856 від 2 серпня 2022 року.

У заявці на іпотечне житло потрібно вказати свій сімейний статус, дані іншого члена подружжя, якщо ви перебуваєте в офіційному чи цивільному шлюбі, кількість неповнолітніх дітей віком до 18 років, які з вами проживатимуть, та середньомісячний дохід сім’ї. Також потрібно залишити інформацію про бажане житло та банк, до якого заявник хоче надіслати запит на іпотеку. Заповнена заява буде доступна у розділі “Зверніть увагу” у кабінеті на порталі “Дія”. Заява може бути у роботі у банку до 3 робочих днів. За результатами розгляду даних банк зв’яжеться із заявником телефоном або електронною поштою та повідомить про наступні кроки.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.