Поступове зростання тарифів на комуналку: про що домовився уряд з МВФ

Без рубрики

Український уряд надіслав листа про свої наміри до керівництва МВФ. У ньому зазначено, що під час війни та після її завершення комунальні тарифи зростатимуть. В Меморандумі йдеться, що тарифи на газ та світло доведеться підвищити, аби відшкодувати гроші та виділити ресурси для вразливих домогосподарств.

Загалом потенційні заходи реформ включають поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової методології тарифів та соціальних міркувань під час війни), забезпечення зовнішнього фінансування і надання прозорої та виняткової прямої бюджетної підтримки енергетичним державним підприємствам в очікуванні наявності бюджетних ресурсів,
– написано у документі.

Також у документі зазначили, що скасування мораторію на відключення споживачів-боржників з 29 грудня 2023 року посприяє більшій платіжній дисципліні. В документі йдеться про те, що стабілізація системи вимагатиме поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію з метою відшкодування витрат (особливо після того, як війна закінчиться), з виділенням адекватних та цільових ресурсів для вразливих домогосподарств.

Крім того, наголошується, що компанії теплокомуненерго нагромадили значну заборгованість перед Нафтогазом до та після початку війни. Причина цього полягає у різниці в тарифах та наслідках війни. У зв’язку з цим буде встановлено обсяг простроченої заборгованості та фінансове становище за допомогою аналізу, проведеного авторитетною аудиторською фірмою (структурний маяк, кінець червня 2024 року). Таким чином, це допоможе прояснити розмір заборгованості та фінансове становище підприємств теплокомуненерго, включаючи причини накопичення заборгованості напередодні опалювального сезону 2024/25.

Що реформують у енергетичному секторі

Після війни програма реформ в енергетичній галузі буде вимагати відновлення та посилення конкуренції на оптових та роздрібних ринках газу. Тож Кабмін має ухвалити “дорожню карту” поступової лібералізації ринків газу та електроенергії. Через це, за допомогою аналізу, проведеного авторитетною аудиторською фірмою, встановлять обсяги простроченого боргу та фінансове становище. Це допоможе для компаній теплокомуненерго прояснити свої борги.

Меморандум підписали:

  • Президент України Володимир Зеленський
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль
  • Міністр фінансів Сергій Марченко
  • Голова НБУ Андрій Пишний.

Джерело: 24tv.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.