Підвищення мінімальної зарплати: скільки будуть платити українцям у 2024 році

Без рубрики

У 2024 році українців чекають зміни у розмірі мінімальної заробітної плати. Це передбачає проект державного бюджету на наступний рік, який був затверджений Верховною Радою в жовтні під час першого читання.

Як змінюватиметься мінімальна зарплата

Зміни розміру мінімальної оплати праці будуть відбуватися кількома етапами. Вже з 1 січня 2024 року розмір мінімалки зросте до 7 100 гривень. Це перше підвищення, яке стане доступним для українців. Однак це не кінець змін. На наступному етапі до цієї суми додадуть 900 гривень. Таким чином, після другого підвищення, яке заплановане на квітень 2024 року, мінімальна заробітна плата складатиме вже 8 000 гривень.

На що вплине підвищення мінімального розміру зарплати

Зростання мінімальної зарплати має свої важливі наслідки. По-перше, її розмір використовуватиметься для розрахунку податків для фізичних осіб-підприємців. Тобто це вплине на обсяг єдиного соціального внеску (ЄСВ), який підприємці зобов’язані сплачувати до бюджету за кожного працівника.

З 1 січня 2024 року за одного найманого працівника підприємець буде сплачувати 1 562 гривні, а у квітні ця сума зросте до 1 760 гривень. Порівняно з поточним розміром внеску, який становить 1 474 гривні на одного працівника, це означає додаткові витрати для підприємців. Крім того, підвищення мінімальної зарплати також вплине на розмір прожиткового мінімуму. Він визначається урядом і використовується для розрахунку деяких соціальних виплат та допомоги.

Джерело: progroshi.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.