Перелік тих, хто підлягає “бронюванню” від мобілізації, можуть змінити

Без рубрики

В Україні можуть змінити перелік військовозобов’язаних працівників, які підлягають “бронюванню” від мобілізації. Такий проєкт закону підтримав уряд, пише пресслужба Мінекономіки. Йдеться про внесення змін у механізм бронювання, якими пропонується деталізувати перелік осіб, що можуть отримати відтермінування від призову.

Згідно з документом, передбачається можливість бронювання для працівників таких установ, організацій та підприємств:

  • органів держвлади та місцевого самоврядування, якщо від їхньої роботи залежить функціонування цих органів;
  • підприємств та в організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівник залучений до їхнього виконання;
  • підприємств, які виготовляють оборонну продукцію або таку, яка необхідна для задоволення потреб ЗСУ;
  • підприємств, установ та організацій, які критично важливі для функціонування економіки, забезпечення життєдіяльності країни.

Документ передбачає можливість осіб, які не підлягають призову, добровільно піти на службу. Йдеться про людей з інвалідністю, тимчасово непридатних до військової служби осіб, заброньованих працівників, жінок та чоловіків, які утримують від трьох дітей, батьків дітей з інвалідністю. Даний закон ще має підтримати Верховна Рада.

Як раніше пояснювала старша юристка юридичної фірми Eterna Law Маргарита Татарова, наразі закон передбачає, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання. 

Проте потреби воєнного часу не завжди відповідали тому, що визначено у законодавстві. Наприклад, підприємство ще не отримало мобілізаційного завдання, проте вже забезпечує критичні нагальні потреби населення і держави. Відтак виникала потреба в адаптації законодавства до нових реалій.

Джерело: “Економічна правда”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.