Мобілізація студентів: скільки діє відстрочка і як отримати академвідпустку на період служби

Без рубрики

Студенти денної та дуальної форми навчання українських та зарубіжних навчальних закладів під час мобілізації не призиваються до лав ЗСУ. Мобілізувати можуть лише студентів, які закінчили бакалаврат, але ще не вступили до магістратури. Також студенти можуть бути мобілізовані за власним бажанням. Правила призову на військову службу регулюються Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу” та “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Відстрочка від призову для навчання на весь період навчання у ВНЗ надається:

  • громадянам України призовного віку, які навчаються у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступенів;
  • студентам професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання.

Якщо студент хоче стати добровольцем, треба написати відповідну заяву у військкоматі. Після цього йому нададуть академвідпустку на час служби.

Відповідно до ч.3 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній або дуальній формі здобуття освіти. При отриманні повістки цим категоріям громадян потрібно надати у військкомат спеціальну довідку про те, що вони навчаються.

Нагадаємо, в Україні буде продовжено загальну мобілізацію і військовий стан, які попередньо тривають до 21 листопада.

Джерело: biz.today.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.