Міські голови вимагають відрахувань від портового збору в бюджет міста.

Городская хроника

В Южненській міській раді 23 березня відбулась спільна нарада Асоціації міст України та Міністерства інфраструктури України з питань діяльності морських портів. До Южного з’їхалось півсотні делегатів – міські голови портових міст, начальники портів та адміністрацій, представники Міністерства інфраструктури. Ініціатором спільної наради стала Асоціація міст України. Зустріч в такому складі за часів незалежної держави відбулась вперше.

У виконкомі присутні підняли питання, які до цього часу роками не озвучувались в спільному діалозі. Відсутність тісних взаємин між керівництвом міст та портів – першопричина всіх подальших проблем, зазначили очільники міст. Серед наболілих вони називають — розбиті дороги та відсутність відрахувань портових зборів в міські бюджети. Делегати обговорили стратегію розвитку морських портів України до 2038 року, розвиток автомобільних сполучень у портових містах та передпортовій місцевості. Окремим питанням стало можливе включення міських голів до ради порту.

Южненський міський голова Володимир Новацький наголосив, що надходження в міський бюджет від порту «Южний» має становити хоча б 5 відсотків. Та для цього треба ініціювати зміни на вищому законодавчому рівні. Першим кроком на шляху до змін Володимир Новацький вважає спільну нараду, що відбулась.

Міський голова Чорноморська Валерій Хмельнюк підтримав позицію Володимира Новацького. Під час засідання він висловив обурення, що його місто вимушене вкладати великі кошти на утримання інфраструктури порту. Та будь-яких відрахувань з портового збору в міський бюджет не надходить. А це 600 мільйонів гривень збору лише за цей рік. Очільник Чорноморська вважає, що державні порти треба передати в руки громади.

Присутні міські голови портових міст були єдині в своєму бажанні спрямувати частину портового збору до місцевого бюджету. Начальник Адміністрації морський портів України Райвіс Вецкаганс пояснив, аби порт віддавав податок місту, треба змінити законодавчу базу. Цим, за його словами і займається зараз Міністерство інфраструктури України.

Планується, що наступне засідання Асоціації міст України та Міністерства інфраструктури України має відбутися в Києві за участі депутатів Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

 

Юля Гринишина

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Добавить комментарий

Не пишите глупости, пожалуйста.